למה ליטרטי?

ליטרטי הוא מיזם חדשני בתחום הספרות, שמטרתו לחבר בין אנשים לבין ספרים מצוינים שמתאימים להם בדיוק. 

אנחנו מתבססים על העדפות הקריאה המוצהרות והמשתמעות של כל קורא על מנת לשלוח לו מדי חודש ספר אידיאלי עבורו, שנבחר מתוך רשימה מוקפדת של ספרים בכל הז’אנרים, של כל ההוצאות, בעבר ובהווה.

לכל מי שיש לו עניין בקריאה! בין הלקוחות שלנו ישנם צעירים רבים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם הספרות, לצד קוראים מיומנים שמאחוריהם חיים שלמים של קריאה. 

אתם קוראים רק מד”ב ובטוחים שאי אפשר לחדש לכם כלום? אוהבים רק ספרים עם סוף טוב? יש לכם אחות בת עשרים שרק עכשיו התחילה לקרוא? מחפשים בנרות עוד ספרים כמו מלכוד 22 ובית האלוהים ולא מוצאים? מתאכזבים מרוב הספרים שאתם קוראים?      

ליטרטי מתאים לכם, אבל בדיוק. 

ליטרטי הוקם על ידי נטע גורביץ, אשת ספרות וטכנולוגיה, לשעבר העורכת הראשית של ידיעות ספרים ומי שערכה והוציאה לאור מאות ספרים. המערכת של ליטרטי כוללת אנשי ספרות החולשים על כל ענפיה – מפנטזיה אורבנית דרך מתח פסיכולוגי ועד הרומן האנגלי של המאה ה-19, כולל ספרות קווירית, ניסיונית, סקנדינבית, פיל גוד וכו’. השירות של ליטרטי עוצב מתוך היכרות מעמיקה עם מפת הספרות העולמית – ועם הכשלים של שוק הספרים שבגללם אנשים קוראים פחות, ונהנים פחות מהספרים שהם קוראים. 

הספרים

עבור כל קורא אנו מייצרים מסע קריאה אישי הנגזר משורה ארוכה של פרמטרים, ובכלל זה סופרים וספרים אהובים, ז’אנרים מועדפים, תחומי עניין, גיל, והעדפות שקשורות לפואטיקה, קצב העלילה, גוף המספר, אימפקט רגשי ועוד. 

שוק הספרים הוא שוק קלאסי של “זנב ארוך”: כולם קוראים את אותם רבי מכר, והרוב המכריע של הספרים המצוינים לא מצליח להגיע לידיהם של הקוראים הרלוונטיים. אנחנו מתמחים בדיוק בספרים האלה, שקיבלו את תו התקן של ליטרטי. 

זה כמעט ולא קורה (יש הרבה ספרים בים!), אבל אם קיבלתם ספר שכבר קראתם עדכנו אותנו בוואטסאפ או במייל, ואנחנו נאשר אתכם ספר חלופי ונשלח אותו עם שליח שגם יאסוף מכם את הספר המיותם.

לא – השירות של ליטרטי ניתן בעברית בלבד.

למרות היתרונות של שני הפורמטים האלה אנחנו מאמינים גדולים בספר שאפשר להחזיק ביד, ובשלב זה זה הפורמט היחיד שאנחנו עובדים בו.

לא. אנחנו עובדים על זה, אבל כיום השירות הוא לקוראים מבוגרים (ובכלל זה כמובן בני נוער שכבר קוראים ספרות מבוגרים או ספרות של נוער מבוגר).

הספרים שאנחנו שולחים נשארים אצלכם, בתקווה שהם יהיו ספרים שתרצו לחזור אליהם שוב ושוב. 

ליטרטי במתנה

פשוט נכנסים לאתר שלנו, בוחרים “לתת ליטרטי במתנה”, ואת סוג המתנה שברצונכם לתת: 3 חודשים, חצי שנה או שנה, באמצעות הדואר או שליח. מוסיפים ברכה, בוחרים את תאריך המשלוח – וזהו! 

מקבל המתנה יקבל מאיתנו מייל בתאריך שתבחרו, ובו הברכה שלכם, הפרטים של המנוי, והזמנה להירשם באתר עם קוד הקופון של המתנה.

רק את השם ואת כתובת המייל של מקבל המתנה.

כן, במהלך רכישת המתנה ניתן לבחור את התאריך שבו יישלח המייל.

אל דאגה: מקבל המתנה יעדכן את הכתובת המלאה שלו במהלך ההרשמה לאתר. 

כדי למנוע הפתעות, עם שליחת המייל למקבל המתנה נשלח מייל גם אליכם. כל הפרטים נמצאים במייל שנשלח אל מקבל המתנה. הוא ייכנס לאתר, יבחר ב”קיבלתי ליטרטי במתנה”, וישלים את ההרשמה, כולל העדופתיו הספרותיות ופרטי הקשר שאנחנו זקוקים להם למשלוח. מחפשים בתיקיית הספאם ובתיקיית הטראש, ואם לא מוצאים יוצרים קשר איתנו! 

באופן פורמלי לא, אבל בעצם כן: אם בעת רכישת המנוי תזינו את המייל שלכם במקום את כתובת המייל של מקבל המתנה, השובר יתקבל על ידכם ותוכלו להדפיס אותו ולתת אותו באופן פיזי.

מי כמונו מבין אנשים מאותגרים טכנולוגית! נשמח מאוד לעזור: שלחו לנו הודעה, ואנחנו נתקשר אל מקבל המתנה ונבצע את תהליך ההרשמה בטלפון מבלי שהוא יצטרך אפילו להדליק מחשב. 

משלוחים וזמני אספקה

אם נרשמתם בחצי הראשון של החודש הספר הראשון יישלח אליכם ב-15 לחודש, כדי שלא תחכו יותר מדי זמן. במידה שנרשמתם במחצית השנייה של החודש, הספר הראשון יישלח בתחילת החודש העוקב. 

הספרים הבאים יישלחו בתחילת כל חודש.

רוב הספרים מגיעים בתוך יומיים עד שבוע מיום המשלוח. במקרים חריגים נדרשת המתנה של עד שבועיים.

בין יום אחד לשלושה ימי עבודה. 

שולחים לנו הודעה בוואטסאפ או במייל, עניין של שתי דקות ואתם מעודכנים.

עדכון פרטים

ניתן לעדכן את הכתובת דרך האזור האישי | עדכון ההעדפות הספרותיות שלי, ואפשר פשוט לכותב לנו בוואטסאפ או במייל.מצוין, תמיד עוזר לנו לדעת עליך כמה שיותר. נכנסים לאזור האישי | עדכון ההעדפות האישיות שלי – כל המידע יגיע אלינו.אנחנו רוצים לשמוע! מדי חודש נשלח לך מייל כדי לבקש פידבק על הספר שקראת, שגם יעזור לנו לדייק את הבחירות הבאות שלנו.

סיום וחידוש המנוי

אנחנו נדאג לתזכר אותך עם הספר האחרון, וגם נשלח מייל מספיק זמן מראש שיאפשר לך לחדש את המנוי מבלי להפסיק את רצף הקריאה. 

פשוט נכנסים עם שם המשתמש והססמה, בוחרים ב”ליטרטי אישי” (זאת גם הזדמנות מצוינת לעדכן ולחדד את העדפות הקריאה שלכם), ומשלימים את ההרשמה למנוי הרצוי. ואפשר פשוט לשלוח לנו הודעה ואנחנו נדאג לכל השאר. 

בוחרים ב”ליטרטי אישי” (זאת גם הזדמנות מצוינת לעדכן ולחדד את העדפות הקריאה שלכם), ומשלימים את ההרשמה למנוי הרצוי. ואפשר פשוט לשלוח לנו הודעה ואנחנו נדאג לכל השאר.

באזור האישי נכנסים ל”המנוי שלי”, ובוחרים בביטול.

עוד שאלות?

כתבו לנו.